Tandem

Tandemové dojírny DeLaval jsou konstrukčně řešeny pro dojení krav z boční strany. Krávy stojí v samostatných stáních umístěných podél hrany jámy, která vám umožňují dokonalý přehled. Také krávy vás vidí a brzo si zvyknou na vaši přítomnost. Výsledkem je klidné stádo, kde krávy oceňují individuální péči a obsluha snadnou manipulaci se zvířaty. Tato individuální péče vám umožňuje dobře identifikovat případné zdravotní problémy mléčné žlázy nebo jiné neobvyklosti a stav každé krávy ve stádě.

  tandem03mini

Efektivní dojení

S volitelným systémem řízení stáda ALPRO™ a nastavitelnou automatizací průchodnosti dojnic si můžete vyměňovat informace s jednotkou stání MPC a být plně informováni o každé dojnici. Jakmile je kráva podojena, tak ji systém automaticky uvolní a pustí další dojnici na její místo. Díky kratší době dojení mohou dojnice strávit více času pítím, krmením a odpočinkem.

Kompletní řešení

– Kompletní plně integrovaný systém pro bezpečnou a ziskovou výrobu
– Různé úrovně automatizace – celý provoz nebo vybrané části systému
– Široké spektrum možností
– Plný servisní program k podpoře v případě, že se stane něco neočekávaného

Ergonomický dojič

Tandemová dojírna je vybavena jámou s měkkým a oblým předním panelem, tím se minimalizuje potřeba betonových konstrukcích. Je zde zkrácená vzdálenost dojiče od vemene. To znamená, že dojič může snadno vidět a dosáhnout při dojení na dojnice, tím se zabraňuje bočnímu zkroucení při nasazováním násadů. Toto ergonomické umístění snižuje fyzickou zátěž dojení.

Vyberte si úroveň automatizace

S volitelným krmným systémem můžete snadno vidět zda dojnice snědla všechno krmivo či zda jí nějaké zbylo na konci dojení. Oddělení dojnic, těch které vyžadují speciální pozornost je snadné, protože odcházejí po jednom.V tradičním tandemových dojírnách jsou brány otvírány manuálně pomocí jednoduchého tlačítka.  To je ideální pro malé dojírny s malým stádem.  Od této základní manuálně ovládané tandemové dojírny pro malá stáda je možné optimalizovat různé funkce k uspokojení vašich potřeb či přizpůsobit rostoucímu stádu. Pro maximální pohodlí dojnic i operátora a v případě, že je potřeba podojit větší počet dojnic při zachování individuální pěče a pohodlí operátora – doporučujeme ALPRO™.

Snadný průchod dojnic

ALPRO™ automatizovaný průchod dojnic může být přizpůsobem dojnicím a jejich rutině.To rozšiřuje možnost výběru stavenbího uspořádání a využití budovy praktičtějším způsobem.Systémová elektronika je schopna kompenzovat nedokonalé i nepravidelné vstupy. Jednotlivé parametry mohou být nastaveny, aby se urychlila propustnost dojnic a tím zamezit stresu vašich dojnic i vás. Sysém obsahuje jednoduchou elektronickou fotobuňku, která snímá pohyby dojnic skrz tandem a přenáší tuto informaci do systému ALPRO™ .

tandem01mini           tandem02mini

Standart

– Robustní, tepelně pozinkovaná ocelová konstrukce
– Přišroubovaný okraj jámy
– Robustní hlavní brána
– Vakuové válce pro provoz brány
– Bezpečné schody s protiskluzovým povrchem
– Průchod dojnic s volitelným stupněm automatizace

Možnosti

– Průchod dojnic – manuální, poloautomatický či plně automatický
– konzolový okraj jámy
– Push-out bar
– In-parlor krmení
– ALPRO™ sytém navigace stáda
– nerezová skříňka pro připojení systému ALPRO™
– DeLaval nastavitelná podlaha

Technická data

– Velikosti dojírny: jednostrané oboustrané (levá či pravá)
– 1×2 2×2 2×2+1
– 1×3 2×3 2×3+1
– 1×4 2×4 2×4+1
– 1×5 2×5 2×5+1
– 1×6 2×6 2×6+1
– Část stání: 2500 mm
– Šířka jámy v úrovni podlahy: 2300 mm
– Výška: 2000 mm
– Hloubka jámy: 850
– Délka: (počet stání x 2500 mm) + 2120 mm