Efektivní manipulace kejdy s DeLaval technologií

Firma DeLaval je jedna z největších dodavatelů zařízení pro manipulaci s kejdou na světe – dodáváme nejen dobře známé systémy na dojení a krmení, ale poskytujeme i automatická řešení na manipulaci s kejdou.
DeLaval systémy na manipulaci s kejdou jsou nízkonákladové, vysoce spolehlivé a efektivní.
Prodáváme systémy, které mohou být později upravenydle vašich představ a v rámci rozvoje a růstu vaší farmy mohou být upraveny prosperujícím způsobem.

Systémy vyhrnování kejdy

Hydraulické lopaty

kejda05miniDeLaval shrnovací lopata na kejdu DML je konstrukčně řešena pro zajištění optimální bezpečnosti krav. Má přívětivý nízký tvar, je vybavena pryžovým pruhem pro snížení opotřebení na betonové podlaze. DeLaval shrnovací lopata na kejdu DML a DeLaval systém bezpečnosti krav se navzájem perfektně doplňují.

 

DeLaval systém bezpečnosti krav kontroluje a dohlíží na lopatu místo vás – automaticky zastavuje, jestliže detekuje neznámé překážky, jako je například ležící zraněná kráva. Systém zastavuje lopatu, dvakrát kontroluje, zda překážka stále přetrvává, a jestliže ano, lopata mění směr do jiné nevyhrnuté chodby. Systém má také automatické spuštění a vypnutí a navíc svobodnou volbu parkovací strany bez nutnosti použití indikátoru pozic v chodbách.

Řetězové lopaty

kejda06miniDelaval řetězová lopata AKD80 – AKD140 kombinuje výhody řetězu odolného vůči opotřebení svelmi všestrannými možnostmi instalace zahrnující různé délky chodeb a umístění křižného kanálu. Pohonnou jednotku lze instalovat na různých místech ve stáji, bez námahy zvládá velká zatížení.

Motor s nízkou spotřebou, převodová skříň pro vysoké zatížení, zařízení na napínání řetězu a typ řetězového kola, který zajišťuje dlouhou životnost a malé nároky na údržbu. Řetěz může probíhat po podlaze nebo v ocelové dráze zapuštěné do podlahy.

 

Lanové lopaty

kejda07miniProfesionální a vysoce odolné vyhrnovací lopaty, konstrukčně řešené pro manipulaci s velkými objemy výkalů. V závislosti na velikosti stáje si vyberte mezi pohonnou jednotkou HD70 nebo HD100 a těšte se z nízkých nákladů na údržbu, nízké spotřeby proudu a z ekonomického a spolehlivého systému odklizu výkalů.

DeLaval shrnovací lopaty HD70 a HD100 se dají snadno nainstalovat do většiny nových nebo již existujících stájí s volným ustájením, jsou velice dobře funkční ve stájích dlouhých až 380.

Tyto lopaty jsou zvláště vhodné do stájí s velkým počtem zvířat.

Naprogramováním časovače řídící skříně můžete volit pravidelné automatické cykly vyhrnování podle vašich potřeb a požadavků. Jestliže je to nutné, mohou být lopaty naprogramovány na nepřetržitý provoz 24 hodin denně.

Automatický samojízdný vyhrnovací robot

kejda04miniFlexibilní, tichý a šetrný vůči zvířatům. DeLaval vyhrnovací robot RS250 je skutečný robot pro plně automatizovaný odkliz výkalů z roštových podlah. Naprogramujte cestu nebo cesty, kde chcete, aby se pohyboval, a on bude dělat následující: otáčet se doleva nebo doprava, točit se u křižných chodeb, přímo rovně se pohybovat v dlouhých chodbách, vyčistit každý roh – a nerušit vaše zvířata.

Tento vyhrnovací robot je vysoce mobilní, plně automatizovaný, a může pracovat pouze ve stájích s roštovými podlahami. Velice usnadňuje plánování stáje, protože nejste omezováni specifickými požadavky v případě pevné shrnovací lopaty.

Je nenáročný na údržbu a má zabudovaný systém bezpečnosti krav.

Je napájen přes baterii, pojezdová rychlost je 4 m za minutu. DeLaval RS250 vyhrne výkaly až od 250 krav. Stáj čistí pětkrát denně – potom se hodinu dobíjí pro zahájení dalšího cyklu.

Vyžaduje hi-tech propojitelnost pro programování tras.

 

Čerpadla pro manipulaci s kejdou

 

Elektrická čerpadla DeLaval EP400 a EP500

elcerpadlo01miniDeLaval elektrická čerpadla EP400 a EP500 promíchávají a odčerpávají velké hnojné jímky s minimálními obtížemi.

Jejich vysoká kapacita umožňuje velmi rychlé vyčerpání jímek, což je ideální při plnění cisteren na kejdu nebo v jiných situacích, kdy je důležitá rychlost.

Tato vysoce kvalitní čerpadla jsou odborně konstruována tak, aby byla maximálně provozně spolehlivá s minimálními nároky na údržbu.

EP400 promíchá až 5 600 litrů / minutu, zatímco EP 500 v závislosti na velikosti motoru a konzistenci výkalů až 9 400 litrů / minutu.

Můžete si zvolit čerpadla různé délky a elektrické motory různého výkonu tak, aby tato čerpadla přesně vyhovovala vašim požadavkům. Standardní zařízení zahrnuje míchací trysky, které rotují v úhlu 270 stupňů a provozně spolehlivé ložisko v olejové lázni s trojitým těsněním.

DeLaval také nabízí výběr ventilů velikosti 15,24 až 20,32 cm (6 až 8 palců) a armaturu pro sestavení kompletního dopravního potrubí.

Hydraulická čerpadla DeLaval

kejda02miniOdkliz výkalů ze stájí je nezbytným předpokladem pro zdraví zvířat, ale zabere to čas. Nyní můžete pevné a polotuhé výkaly přemisťovat automaticky. Šetříte svůj čas a úsilí a zajistíte tak příznivější prostředí pro stádo a pro vaše pracovníky.

  • Manipuluje s rozličnými typy výkalů a dokáže čerpat materiál do sběrné jímky až do vzdálenosti 60 m od stáje.
  • Systém bývá většinou zabudován kompletně pod zemí, zabere minimální prostor a vyžaduje pouze malou přídavnou nástavbu, takže snižuje náklady na instalaci.
  • Automatickým odčerpáváním výkalů pryč ze stáje zlepšuje snížením hladiny čpavku a dusíkatých plynů v ovzduší vnitřní klima ve stáji.

Manipuluje se všemi typy výkalů

Kvalita výkalů se liší podle typu podestýlky a krmiva. DeLaval SMP60 dokáže manipulovat s většinou typů pevných a polotuhých výkalů s minimem přidané vody.

Prověřené konstrukční řešení s nízkými náklady

Základní jednotku lze ukrýt do podlahy ve stáji. Tím se zabere pouze minimální prostor, vyžaduje jen malou přídavnou nástavbu, takže se snižují náklady na instalaci.

Robustní systém čerpadla vyžaduje minimální údržbu, dokáže bezpečně přemísťovat výkaly ze stáje do skladovacího prostoru až do vzdálenosti 60-ti metrů.

Optimálně manipuluje s výkaly

DeLaval čerpadlo na polotuhé výkaly SMP60 lze plně přizpůsobit vašim požadavkům a stavebnímu projektu. Poskytuje ještě účinnější systém manipulace s výkaly, který zlepšuje hygienu dojení a pohodu zvířat.

Tento systém se nehodí pro manipulaci s pískem jako podestýlky.